Warmbier 3230252. CARBOSTAT ESD tubular film, conductive - with print, width 150 mm, 500 m roll
WARMBIER
Original product
Net price (excl. VAT)
€246.14
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL20930
Manufacturer no.
3230252
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.3230252
ConditionNew
Article
WL20930
CARBOSTAT ESD tubular film, conductive - with print, width 150 mm, 500 m roll
Frequently Bought Together
-
This Item:
€246.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Safeguard SG-STF-ROSA-ABL-0,023-1000X500. ESD stretch film, 1000 mx500 mm
€184.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Handwickelgerät für Stretchfolien
€154.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Permanently volume-conductive film
- Protection against electrostatic fields
- Weldable
- recyclable
- Colour: black
- Standard printing: type designation, ESD marking, recycle symbol and LOT no.
Product details
| item number | WL20930 |
| model | 3230.252 |
| manufacturer | WARMBIER |
| manufacturer item number | 3230.252 |
| length | 500000 mm |
| width | 150 mm |
| order unit | roll |
| content unit | 500 m |
| colour | black |
| colour manufacturer | black |
| material | copolymer |
| typical bleeder resistance | 104 - 105 Ohm |
| zip | no |
| property packaging | conductive |
| film thickness | 0,08 mm |
| Manufacturer Nr. | 3230252 |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Wolfgang WARMBIER Untere Gießwiesen 21 DE-78247 Hilzingen www.warmbier.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










