Piergiacomi TR 5000 W. End cutting pliers,adjustable, 5mm steel thickness
€15.82
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL55080
Manufacturer Nr.
TR 5000 W
End cutting pliers,adjustable, 5mm steel thickness
Frequently Bought Together
-
This Item:
€15.82Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Knipex 99 11 300 SB. Kraft-Monierzange hochübersetzt mit Kunststoff überzogen, schwarz atramentiert, 300 mm (SB-Karte/Blister)
€24.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Knipex 88 03 180. Alligator water pump pliers, chrome-plated, 180 mm
€25.46Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Flush end cutter
- ideal for hard-to-reach areas
- Adjustable standoff length (from 0 to 5mm)
- Steel thickness 5 mm
- Total length 147 mm
- Grip model St
Product details
| item number | WL55080 |
| manufacturer | PIERGIACOMI |
| manufacturer item number | TR 5000 W |
| order unit | piece |
| Cutting force | 3.5 kg |
| ESD safe | no |
| tool length | 147 mm |
| Manufacturer Nr. | TR 5000 W |
|---|---|
| Manufacturer | Piergiacomi |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | PIERGIACOMI Sud SrL Via 81a Strada 3 IT-63076 Monteprandone (Ap) www.piergiacomi.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










