Knipex 92 11 02. Positioning tweezers, serrated, stainless steel, 145 mm
€21.88
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL62958
Manufacturer Nr.
92 11 02
Positioning tweezers, serrated, stainless steel, 145 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€21.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Piergiacomi 7A SA D. ESD Tweezers, with strong and curved tips, 120 mm
€7.68Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Lindström TL SS-SA. High precision tweezers, narrow/fine tips, 140 mm
€31.85Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Product details
| item number | WL62958 |
| model | 92 11 02 |
| manufacturer | KNIPEX |
| manufacturer item number | 92 11 02 |
| dimensions (LxWxH) | 135 mm x 11 mm x 16.5 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 172 mm x 61 mm x 20 mm |
| order unit | piece |
| type of packaging | single pack |
| ESD safe | no |
| VDE | no |
| tool material | stainless steel |
| tool length | 145 mm |
| tweezers type | positioning tweezers |
| Manufacturer Nr. | 92 11 02 |
|---|---|
| Manufacturer | Knipex |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | KNIPEX-Werk Oberkamper Strasse 13 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.knipex.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










