ULT LRA 400 MD.17 HA14. Extractor LRA 0401.0-FQ.3.0 for soldering fumes, 400 m³/h at 2,300 Pa
ULT
Original product
Net price (excl. VAT)
€5,586.94
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL45388
Manufacturer no.
LRA 400 MD.17 HA14
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.LRA 400 MD.17 HA14
ConditionNew
Article
WL45388
Absauggerät LRA 0401.0-FQ.3.0 für Lötrauch, 400 m³/h bei 2.300 Pa
Frequently Bought Together
-
This Item:
€5,586.94Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ULT 02.0.015. Expanded metal filter for series 400
€142.55Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ULT LRA JUMBO 2.0-BM.3.0. Filter trolley LRA Jumbo-VF for soldering fumes, 80 m³/h at 1,900 Pa
€2,249.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Beschreibung
- Speicherfilter, die nach ihrer Sättigung ausgetauscht werden.
- (1) Streckmetallfilter (ULT 02.0.015)
- (2) Filtermatte M5/F7 im Wechselrahmen (ULT 02.1.032)
- (3) Partikelfilter H13 (ULT 02.0.041)
- (4) Adsorptionsfilter, Aktivkohle (ULT 02.1.025)
- Ausstattung
- Mitteldruckventilator mit Druckreserve
- Volumenstromregelung
- Partikelfilterbelegungsanzeige
Produktdetails
| Artikel-Nr. | WL45388 |
| Hersteller | ULT |
| Hersteller-Artikel-Nr. | LRA 400 MD.17 HA14 |
| Modell | LRA 0401.0-FQ.3.0 |
| Verkaufseinheit | Stück |
| Motornennleistung | 0,7 kW |
| Nennvolumenstrom | 400 m³/h bei 2.300 Pa |
| Frequenz | 50/60 Hz |
| Nennstrom | 3,5 A |
| Spannung | 230 V |
| Unterdruck max | 2600 Pa |
| Schallpegel | 60 dBA |
| Volumenstrom max | 1000 m³/h |
| Geräteserie | LRA 400 |
| Execution | TEC |
|---|---|
| Manufacturer Nr. | LRA 400 MD.17 HA14 |
| Manufacturer | ULT |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought






