Knipex 92 09 05 ESD. ESD plastic tweezers, smooth, blunt, carbon fiber reinforced plastic, 115 mm
€4.46
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL62955
Manufacturer Nr.
92 09 05 ESD
ESD plastic tweezers, smooth, blunt, carbon fiber reinforced plastic, 115 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€4.46Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Knipex 92 01 05. Universal tweezers, serrated, premium stainless steel, straight, 120 mm
€18.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
C.K T2343. Precision tweezers MM.SA, 130 mm
€13.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | tip width |
| WL62951 | 2 mm |
| WL62954 | 3.3 mm |
| WL62955 | 7.7 mm |
Product details
| item number | WL62955 |
| model | 92 09 05 ESD |
| manufacturer | KNIPEX |
| manufacturer item number | 92 09 05 ESD |
| dimensions (LxWxH) | 135 mm x 11.5 mm x 15 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 172 mm x 61 mm x 20 mm |
| order unit | piece |
| type of packaging | single pack |
| tip width | 7.7 mm |
| tool material | plastic |
| VDE | no |
| ESD safe | yes |
| tool length | 115 mm |
| tweezers type | plastic tweezers |
| Manufacturer Nr. | 92 09 05 ESD |
|---|---|
| Manufacturer | Knipex |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | KNIPEX-Werk Oberkamper Strasse 13 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.knipex.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










